Montované zahradní chatky

Jak název napovídá, montované zahradní chatky jsou trochu přerostlé stavebnice. Pokud znáte Lego tak věříme, že smontovat zahradní chatku zvládnete levou zadní. Dřevěné chatky výrobci prodávají z předem nařezaných fošen a trámků stejně jako chatky plastové a plechové jednoduše složíte z připravených dílů. Stačí abyste je převezli na vaši zahradu a smontovaly dohromady. Celý proces je velice mobilní a rychlý. Jinými slovy, když chcete mít na zahradě praktický přístřešek na přespání nebo schování nářadí, pořiďte si montovanou zahradní chatku ve výprodeji.

Proč montovanou zahradní chatku?

Složená než by jste řekli švec

Převezte ji, vybalte a můžete stavět. Za den až dva máte hotovo. U každé montované zahradní chatky najdete návod, který vás celou stavbou provede. Několik užitečných rad a typů jsme pro vás už teď shrnuli v tomto návodu.

Praktická a bezpečná

Využití je spousty a je na vás, které si zvolíte. Montovaná zahradní chatka je výborná na uskladnění nářadí, které bezpečně ochráníte před vlivy počasí. Stejně tak se v ní můžete schovat i vy. Pořiďte si prostornou chatku s terasou a v mžiku máte příjemné zázemí pro sebe, rodinu a přátele.

Hodně muziky za málo peněz

Montovanou zahradní chatku pořídíte za zlomkovou cenu oproti klasické zděné stavbě. Ať už ji potřebujete pro sebe nebo zahradní nářadí, je svou cenou velmi přívětivá. Díky výprodejům, které nabízíme ji máte u nás ještě levnější. Projděte si naši nabídku.

Jak ji správně vybrat?

Podle velikosti

Ano, na velikosti záleží. U montovaných zahradních chatek to určitě platí. Dobře si ujasněte, k jakému účelu ji chcete používat.

1) na nářadí – ať už na nářadí nebo pro vás, důležité je, aby na zahradě chatka elegantně zapadla. Před koupí si vizuálně přeneste její velikost na místo, které bude zabírat. Bude se vám tam líbit? Správnou velikost si vyberte podle věcí, které chcete v chatce uskladnit. Uvnitř byste měli mít dostatek místa na větší zahradní nářadí včetně sekačky. Chybět by neměli ani poličky pro uložení drobných věcí.

Velikost montovaných chatek na nářadí se pohybuje od 1,5 m2 až do 20 m2. Délky stran začínají na 1,5 metru a můžou dosahovat až 5 metrů. Při výběru myslete i na výšku stěn, která je od 180 do 200 cm, v hřebenu je výška od 220 do 290 cm.

2) pro vás – nářadí už máme schované, teď se pojďme podívat na vhodnou velikost chatky pro vás. Položíme vám podobnou otázku. K jakému účelu a pro kolik lidí má chatka být?
Jestliže máte hodně přátel, nebo máte velkou rodinu, zainvestujte do větší chatky, která má víc jak 15m2. Chatku můžete příjemně rozšířit o zastřešenou venkovní terasu, která vám poskytne další prostor navíc. Větší chatka sebou nese řadu výhod, jednou z nich je možnost v ní přespat, klidně i na posteli. Co říkáte?

Menší zahradní chatky jsou v rozmezí od 9 do 12 m2. Zlatý střed najdete u velikostí od 12 do 15m2 obytné plochy. Pakliže chcete mít naprostý komfort prostoru dívejte se po chatkách, které mají víc jak 15m2.

Podle materiálu

Podívejte se na rozdílné materiály montovaných chatek a zjistěte, která pro a proti sebou přinášejí. Může si zvolit příjemně vonící dřevo, které je přírodní a zahradě prostě sluší. Nebo raději sáhnete po plechu a plastu, který je odolný a takřka bezúdržbový?

dřevo – chatky ze dřeva jsou přírodní ekologické stavby, které dodají vaší zahradě na přirozené kráse. Stěny postavené z palubek v šířce od 33 do 50 mm, mají dobré izolační vlastnosti, takže vám při mírném poklesu teploty nebude hned tak zima. Díky možnosti nátěru ji můžete přizpůsobit vaší představě vzhledu. Zelená, hnědá nebo přírodní se vám líbí nejvíc? U dřeva je volba na vás. Nevýhodou může být náchylnost ke škůdcům a vlhku. Na druhou stranu, těmto věcem můžete předcházet kvalitním nátěrem a jednoduchou izolací podlahy parozábranou.

plech – odolnost a dlouhá bezúdržbovost jsou hlavní přednosti plechových chatek. Nemusíte je nijak ošetřovat nebo natírat impregnačními nátěry jako dřevo. Do plechu se jen tak nějaký škůdce nezakousne a lišejníkem neobroste. Plechové chatky jsou vhodné pro uskladnění nářadí a zahradního nábytku. Špínu ze stěn lehce umyjete, a když o ně opřete něco ostrého, nemusíte se bát poškrábání. Plech sám o sobě špatně izoluje teplo i zvuk, proto se používá výhradně ke stavbě montovaných chatek na uložené věcí.

plast – stejně jako plechové montované chatky slouží plastové výhradně k uskladnění nářadí a věcí, které chcete uchránit před nepříznivými vlivy počasí. Chatky z plastu jsou odolné a prakticky bezúdržbové. Od chvíle kdy chatku koupíte si nemusíte dělat starosti s ochranným nátěrem. Plast je odolný sám o sobě. Stavba plastových chatek je extrémně jednoduchá. Konstrukce se skládá z větších dílů, které během pár hodin složíte v jeden kompaktní celek. Přiznejme si, že plast moc přírodní není, proto i jeho zasazení do zahrady není to pravé ořechové. Zároveň plast je ze všech materiálů nejlehčí, to se projeví na horší stabilitě stavby, kterou je dobré vhodně ukotvit nebo dostatečně zatížit.

Montované zahradní chatky
5 (100%)

14.7.2016 | admin