Levné celoroční mobilheimy na prodej

Mobilheim nebo také celoroční mobilní dům je ideální kombinací domu a karavanu. Díky své vybavenosti vám poskytne komfortní bydlení po celý rok. Můžete ho využívat k rekreaci nebo i k trvalému pobytu. Jako kancelář nebo jako ubytovnu pro více lidí. Využití je několik, záleží na vás.

 • Nepotřebuje stavební povolení
  • Mobilheimy jsou schválené jako mobilní stavba, díky tomu nepotřebují stavební povolení.
 • Rychlé napojený na sítě
  • Během pár hodin mobilheim připojíte na přívody plynu, elektřiny a vody.
 • Jsou mobilní
  • Mobilheimy se přepravují v celku. Díky tomu je můžete libovolně na zahradě posouvat, nebo ho jednoduše prodat a nechat odvést.

Mobilheim k trvalému bydlení

S mobilheimem můžete bydlete ve svém, na vlastním pozemku a za minimální pořizovací cenu. Přesně takové jsou přednosti mobilheimu. Běžné mobilheimy jsou vybavené kuchyní s jídelnou, obývacím pokojem, sociálním zařízením a standardem jsou i dvě ložnice. Nebude vám v něm chybět nic co by jste nenašli v panelákovém bytě. Po tom co si necháte mobilheime přivést na pozemek ho snadno připojíte na inženýrské sítě a můžete bydlet. Za cenu nižší, než byste zaplatili za panelový byt.

Ideální celoroční bydlení

Mobilheim je díky své pevné konstrukci a použitým izolacím vhodný k celoročnímu obývaní. Chcete bydlet ještě levněji? Prozradíme vám chytrý trik. Kupte si sezónní mobilheime a nechte si ho zateplit. Je o třetinu levnější než celoroční a ve většině případů má stejné parametry jako celoroční. Když chcete snížit náklady na vytápění, stejně je dobré zateplit oba.

Jak můžete mobilheime vylepšit?

 • Izolujte
  Drobnými úpravami až po celkové zateplení, můžete výrazně zlepšit tepelný komfort mobilheimu. To znamená, že ho rychleji vytopíte a zároveň snížíte náklady na vytápění. Mezi jednodušší úpravy patří výměna oken a dveří za nové s dvojitým zasklením a izolačními rámy. Celkové zateplení zahrnuje ,,obalení“ mobilheimu polystyrenem nebo minerální vatou, případně můžete nakombinovat obojí.
  Tady vám poradíme další vylepšovák. Nejvíce tepla uniká střechou, kterou je dobré zaizolovat nejsilněji. Umístěte izolační materiál mezi ,,starou a novou střechu“.
 • Vytápějte
  Neřekneme vám, který způsob vytápění je pro vás nejlepší, ale řekneme vám, jaké možnosti máte. Vše se odvíjí od prvotní investice, za kterou chcete zdroj vytápění koupit, od propočtů za spotřebu a především od komfortu, který chcete mít s vytápěním spojený. Můžete vytápět plynovým topením, elektrickým vytápěním, klasickými kamny, nebo menším kotlem na paletky. Vybrat si můžete i podlahové vytápění.
 • Vyměňujte
  Některé nové ale i použité mobilheimy pochází z Anglie nebo Holandska. U těchto mobilních domů je potřeba vyměnit zásuvky za evropské. Výměnu raději přenechte zkušenému elektrikáři, kterého rovnou nechejte zkontrolovat stav elektrických rozvodů. Pokud kupujete mobilheime z druhé ruku, je dobré zkontrolovat i vodovodní a odpadní trubky, které když zaizolujete, nebudou vám v zimě při extrémně nízkých teplotách zamrzat. Mobilheime je jedna velká skládačka, díky tomu můžete různě měnit vnitřní dispozice podle vašich představ, jednoduše tak, že posunete příčky, jsou k tomu uzpůsobené.

Mobilheimy pořídíte také použité z bazaru

Vypadají jako nové, jsou funkční jako nové ale nestojí jako nové. Mobilheimy z bazaru splní svou funkci a přitom za ně zaplatíte podstatně míně než za nový. Většina použitých mobilheimů se dováží z Anglie, Holandska nebo Německa, kde se o ně dobře starají. Díky tomu jsou zachovalé a zároveň jsou v těchto zemích velmi oblíbené a tak si můžete vybrat z pestré nabídky ten nejlepší.

Při jejich koupi si vezměte sebou šikovného technika, který vám pomůže zhodnotit stav všech rozvodů. Většinou koupíte bazarové mobilhemy s vybavením i nábytkem. Pokud se vám však nelíbí, seženete i domky bez vybavení. Protože je mobilheim poměrně malý, vybírejte spíše rozkládací nábytek a praktické kousky s úložným prostorem, třeba pohovku nebo postel. Každé úložné místo na víc je velmi praktické.

Seznam bazarů

Mohou bý také zateplené a s krbem

Mít krbová kamna v mobilheimu není nic náročného. Krbová kamna vám zajistí celoroční přísun tepla a budou příjemným doplněk interiéru. Nemusíte řešit přívod plynu ani drahé elektrické vytápění. Díky krbu budete mít v mobilheimu teplo vždy když budete chtít, rychle a úsporně.

Montáže komínu se provádí bez narušení statiky mobilního domku. Po celý rok si budete užívat komfortního bydlení. V zimě i v létě.

Levné celoroční mobilheimy na prodej
3.4 (68.24%)

30.4.2017 | admin