Kovové dřevníky z kovu

Kdo rád pozoruje plameny v krbu a nechává se ukolébat ke spánku příjemným praskáním ohně, ten ví, jak důležité je udělat si v létě dostatečnou zásobu dřeva, aby v zimě bylo možno se výše zmíněného požitku dostatečně nabažit. Jenže uložit dřevo správným způsobem, tak, aby během období vlhka a chladu nepřišlo k úhoně, to není nic jednoduchého.

Už máte taky svůj dřevník z kovu?

dřevník z kovu Ať už si dřevo štípáte sami, nebo jej kupujete, pokud polena, třísky či jiný materiál jen tak na větru či dešti, do konce zimy z nich zbude pouze zetlelá hromada, naprosto nepoužitelná pro zátop. Chcete-li si tedy zachovat dřevo v perfektní kvalitě a během celé zimy jej průběžně používat a přikládat buď do kamen, nebo do krbu, je třeba o něj dobře pečovat a zvolit správné místo pro skladování. Byla by přece velká škoda o cenné dřevo přijít pouze kvůli nevhodnému uskladnění. Máte-li na zahradě dostatek prostoru, pak se rozhodně vyplatí investice do praktického dřevníku, tedy jakéhosi domku či konstrukce určeného pro úschovu dřeva. Dřevníky se nejčastěji vyrábějí ze dřeva, ale sehnat lze i dřevníky kovové. Obě varianty mají různé výhody i nevýhody, rozhodně však lze říci, že jejich přínos pro vaši zahradu (respektive pohodu u krbu, případně kolem ohniště při opékání špekáčků) bude nedocenitelný. Zvolit navíc můžete takový dřevník, který nejlépe vyhovuje vašim preferencím, ať už funkčním, či estetickým. Pojďme se společně podívat, jaké jsou na trhu vůbec možnosti.

Kovové dřevníky pro každého

Pokud jste zatím o dřevnících neslyšeli, pak si je můžete představit jako obyčejný přístřešek se stříškou, ať už zkosenou či nikoliv, do kterého je snadný přístup z přední strany. Dostanete se tak ke dřevu velmi jednoduše, to však zůstává dobře chráněné před povětrnostními vlivy díky uzavřeným ostatním stěnám. Dřevo zůstane v suchu a nepropustná podlaha ztíží přístup různému dřevokaznému hmyzu, případně dalším bezobratlým živočichům, kteří si ve dřevě rádi budují svá hnízda. Dřevěný dřevník se dobře vyjímá v každé zahradě, protože díky přírodnímu materiálu nijak neruší celkový dojem a snadno splyne s okolím. Nicméně časem i dřevo chemicky ošetřené proti ztrouchnivění či jinému poškození začne podléhat přírodním podmínkám a dřevěné dřevníky tak nemají neomezenou životnost. Lépe jsou na tom z tohoto hlediska dřevníky z kovu.

Kov – materiál k nezaplacení

kovový dřevník Dřevníky z lakované oceli či jiného kovového materiálu mají jednoznačnou výhodu, a sice dlouhou životnost. Pokud jednou investujete do kvalitního kovového dřevníku, pak budou z jeho výhod moci těžit ještě vaše vnoučata. Zvolíte-li navíc takovou barvu, která nebude působit v zahradě nepatřičným dojmem, na správně zvoleném místě kovový dřevník naprosto bez problémů zapadne do svého okolí a nebude působit rušivým dojmem. Dřevníky z kovu jsou navíc většinou rozložitelné, takže v případě, že je potřeba jej dočasně umístit na jiné místo, není nutné s nimi manipulovat ve složeném stavu. K dostání jsou dřevníky nejrůznějších velikostí, záleží samozřejmě na tom, jak velké množství dřeva je potřeba dovnitř uložit. Vždy se vyplatí koupit o něco větší dřevník, pro případ, že by dřeva bylo více, než jste čekali. Odměnou vám bude pohled na pěkně vyskládané hromádky čerstvých polínek, která jen čekají, až je někdo přinese dovnitř a použije pro zimní vytápění.

Kovové dřevníky z kovu
5 (100%)

29.10.2016 | admin