Dřevěné dřevníky na uskladnění palivového dřeva

Jistě také milujete chvíle, kdy se s přáteli či rodinou sejdete kolem táboráku, opékáte špekáčky nebo grilujete steaky či zeleninu, bavíte se, popíjíte kvalitní pivo či víno a při tom pozorujete, jak si oheň mezi vámi pohrává s hranicí dřeva, která s praskáním postupně ubývá… Tyhle romantické okamžiky jsou skutečně k nezaplacení. Ale jestli si jich chcete užívat co nejvíce, je potřeba se dobře zásobit palivovým dřevem, aby nás náhodou nepřekvapil jeho nedostatek ve chvílích, kdy se to nejméně hodí. Své o tom mohou vyprávět i majitelé krbů či kamen, kteří v zimě potřebují dřeva co největší množství a jeho zásoby si vytvářejí průběžně již během léta.

Jak skladovat dřevo

dřevěný přístřešek na dřevoDřevo, jakožto přírodní materiál, snadno podléhá povětrnostním vlivům a nepříznivé klimatické podmínky se na něm obvykle nepříjemně podepíšou. Pokud necháme hromadu dřeva ležet na holé zemi, aniž bychom ji jakýmkoliv způsobem zajistili před deštěm, větrem, vlhkem a chladem, dříve nebo později se z něj stane nevzhledná zetlelá hromada, absolutně nevhodná na podpal. Nehledě na to, že ve dřevě se dost pravděpodobně usadí drobní bezobratlí živočichové, kteří je jím buď přímo živí, nebo jej přinejmenším využívají jako úkryt. Takové dřevo pak nezbývá než vyhodit nebo zapracovat do kompostu.
Dřevo je však cenný a poměrně vzácný materiál, takže se jistě shodneme na tom, že by byla nesmírná škoda o něj tímto zanedbáním přijít. Proto je nutné vymyslet způsob, jak jej co nejlépe skladovat.

Řešením je dřevěný dřevník

V nejrůznějších hobbymarketech a dalších specializovaných prodejnách se sortimentem zahrádkářských či kutilských potřeb seženete speciální dřevníky. Jedná se o obvykle dřevěné, vzácněji kovové konstrukce určené primárně pro skladování palivového dřeva. Jsou konstruované tak, aby díky třem pevným stěnám poskytly dřevu optimální ochranu, a zároveň mají přední stranu volně přístupnou tak, aby bylo možné pro dřevo kdykoliv zajít. Dřevěné dřevníky na palivové dřevo připomínají autobusovou zastávku nebo obyčejnou zahradní chatku, ale díky použitému materiálu vypadají velmi přirozeně a zapadnou do jakéhokoliv prostředí, především do zahradní zeleně, kde nijak neruší. Pokud takový dřevník umístíte v blízkosti ohniště, máte navíc dřevo ihned při ruce.

Výhody přístřešků na dřevo

dřevěný dřevník na uskladnění dřevaDřevníky mají nespočet výhod. Již několikrát jsme zmínili fakt, že pro dřevo představují ideální ochranu – mají bytelnou pro vodu nepropustnou střechu, díky podlaze dřevo neleží přímo na holé zemi, a ze strany je chráněno pevnými stěnami. Použitý materiál je chemicky ošetřen tak, aby dřevník vydržel do možná nejdéle a posloužil třeba i desítky let. Sehnat se dají různé velikosti, od poměrně malých až po rozsáhlé, třeba i deset čtverečních metrů velké dřevěné dřevníky. Doporučujeme při nákupu vždy volit pro jistotu dřevník o něco větší, není totiž vyloučeno, že budete nakonec potřebovat uskladnit větší množství dřeva, než jste původně předpokládali.

Vyberte si dřevěný dřevník na uskladnění dřeva

Dřevěné dřevníky na uskladnění palivového dřeva
5 (100%)

29.10.2016 | admin